Baby Parking Patras  Κέντρο Προσχολικής Αγωγής Βρεφονηπιακός Σταθμός

• Προβολές καταχώρησης:
Τ. 1: (+30) 2610 315 541 Φ 2: (+30) 2610 315 541
info@babyparkingpatras.gr

Το Baby Parking αποτελεί ένα ιδιωτικό κέντρο προσχολικής αγωγής καθώς λειτουργεί παιδικός σταθμός στην πόλη της Πάτρας. Εφόσον λοιπόν, έχουμε επιλέξει να δραστηριοποιούμαστε μαζί με μικρούς φίλους, δίνουμε ιδιαίτερη σημασία σε αυτή την τρυφερή ηλικία και προσεγγίζουμε την εκπαιδευτική και παιδαγωγική διαδικασία με ιδιαίτερο ζήλο και φροντίδα!

Η μετάβαση του παιδιού από την θαλπωρή του οικογενειακού περιβάλλοντος στην δημιουργική φωλιά τίθεται για μας ιδιαίτερα ψηλά. Με το παιχνίδι στις γωνιές, με την μουσικοκινητική αγωγή, το κουκλοθέατρο καθώς και με άλλες δραστηριότητες επιτυγχάνεται η ομαλή προσαρμογή των παιδιών και η εξοικείωση με τις παιδαγωγούς και τα άλλα παιδιά της τάξης.

Τμήματα

• Βρεφικό Τμήμα
  • Μεταβρεφικό Τμήμα
  • Προ Προνηπιακό Τμήμα
  • Προνηπιακό Τμήμα

• Διατροφή
  • Ιατρική Παρακολούθηση
  • Ψυχολογική παιδαγωγική
  • Λογοθεραπεία
  • Θεατρολογία- Δραματική Τέχνη
  • Χορός και μουσική

• Μουσικοκινητική Αγωγή
    Η μουσικοκινητική αγωγή επιστρατεύει το σώμα, το πνεύμα (μεταδίδοντας γνώσεις που αφορούν τη μουσική, το λόγο, το χώρο, το χρόνο) και την ψυχή..
  • Θεατρική Αγωγή
    Η ενασχόληση των παιδιών με την τέχνη του θεάτρου τα βοηθά να εξωτερικεύσουν τα συναισθήματά τους, να αναπτύξουν τις κοινωνικές τους δεξιότητες και εξαίρει την πρακτική της φαντασίας τους.
  • Φυσική Αγωγή
    Αφού  το σώμα είναι ο ναός της ψυχής έτσι και η σωματική μας υγεία είναι εξίσου σημαντική κάτι στο οποίο αποσκοπεί και η γυμναστική αγωγή  των παιδιών.

Ωράριο λειτουργίας

• Δευτέρα
  • Τρίτη
  • Τετάρτη
  • Πέμπτη
  • Παρασκευή
  • Σάββατο
  • Κυριακή
    Κλειστά

Φόρμα επικοινωνίας

Έλα κι εσύ στο zoom.edu.gr

Τον μεγαλύτερο οδηγό αναζήτησης σχολών στην Ελλάδα

Παρουσίασε
τη σχολή σου

Δείξε αναλυτικά
τα δίδακτρά σου

Επικοινώνησε άμεσα
με νέους μαθητές

Copyright © zoom.edu.gr - All rights reserved.

Απαγορεύεται η αναδημοσίευση, η αναπαραγωγή, ολική, μερική ή περιληπτική ή κατά παράφραση ή διασκευή απόδοση του περιεχομένου του παρόντος web site με οποιονδήποτε τρόπο, ηλεκτρονικό, μηχανικό, φωτοτυπικό, ηχογράφησης ή άλλο, χωρίς προηγούμενη γραπτή άδεια. Νόμος 2121/1993 και κανόνες Διεθνούς Δικαίου που ισχύουν στην Ελλάδα.